لیست محصولات ما

استفاده از دستگاه امحای ایرانی برای نابود کردن زباله های بیمارستانی

استفاده از دستگاه امحای ایرانی برای نابود کردن زباله های بیمارستانی


همیشه بیمارستان ها برای دفع زباله های خود با مشکلاتی مواجه بوده اند زیرا روش دفع این زباله ها با روش دفع زباله های خانگی خیلی متفاوت می باشد، زباله های معمولی توسط شهرداری از تمام نقاط هر شهر جمع آوری شده در مکانی خارج از شهر برده و در زیر خاک مدفون می کنند این زباله پس از گذشت مدتی تجزیه شده و ضرری برای خاک و محیط زیست نخواهند داشت اما زباله های بیمارستانی که حاوی مواد شیمیایی و عفونی بوده و ممکن است انتقال بعضی از بیماری ها را  گسترش دهند باید خیلی در جمع آوری و نابود کردن آن ها دقت شود. این نوع زباله ها هم توسط ماموران شهرداری ولی به روشی جداگانه از روش جمع آوری زباله های معمولی جمع آوری می شوند. همین طور روش از بین بردن آن ها هم متفاوت خواهد بود.برای انجام این کار دستگاه هایی توسط انسان طراحی شده است که می توان از آن ها برای امحا کردن یا نابود کردن زباله ها استفاده نمود. مشکل نابود کردن این نوع از زباله ها به خصوص در شهرهای بزرگ و صنعتی خیلی دیده می شود. 
اگر زباله های بیمارستانی به روش درست از بین نروند باعث آلودگی محیط زیست و تهدید زندگی بشر خواهند شد.

دستگاه امحای زباله های بیمارستانی


زباله های بیمارستانی بسیار پرخطر می باشند چون اجزا تشکیل دهنده این نوع از زباله ها عفونت ، انواع میکروب ها ، انواع باکتری هایی که رشد کرده اند و اصلی ترین و عمده ترین جزء این نوع زباله ها خون خواهد بود. اگر برای نابودی آن ها مدیریت درستی انجام نشود تمام محیط اطراف خود را آلوده کرده و مسبب انتشار این میکروب ها در بین مردم خواهند شد.
زباله های بیمارستانی علاوه بر موارد ذکر شده در بالا نمی توانند بازیافت شوند زیرا بازیافت این نوع زباله ها بیشتر باعث انتشار آلودگی در محیط خواهند شد و به هیچ وجه نباید وسایل مورد استفاده در بیمارستان را بازیافت کرد و مورد استفاده قرار داد.
در نتیجه با مدیریت درست و به موقع در جمع آوری و نابود کردن زباله های بیمارستانی می توان جلوی گسترش بیماری های مسری مانند ایدز ، هپاتیت و امسال این نوع بیماری ها را گرفت.
برای مدیریت درست بیماری ها باید از گسترش عوامل ویروسی و انگلی ناشی از زباله های بیمارستانی ، باید قبل از این که این نوع زباله ها از بیمارستان ها خارج شوند باید به روش صحیح آن ها را ضدعفونی نمایید و بعد از این که عملیات ضدعفونی تمام شد آن ها را توسط ماشین های حمل زباله های عفونی که فقط برای حمل این نوع زباله استفاده می شوند آن ها را حمل کرد. تمام بیمارستان ها باید دستگاه گندزدایی زباله های عفونی را داشته باشند چون حتما باید آن ها را ضدعفونی کرد. با انجام این کار جلوی انتشار هر نوع خطری گرفته خواهد شد.


دستگاه امحای زباله های بیمارستان

بعد از ضدعفونی در ماشین های حمل زباله ریخته شده و به سه روش بیمارستان ها می توانند ازدست این نوع زباله ها خلاص شوند این سه نوع عبارتند از:
1-دفن کردن زباله ها
2-سوزاندن زباله ها
3-استفاده از دستگاه امحای ایرانی


روش اول خیلی دیر جواب خواهد داد زیرا زباله ها در زیر خاک مدفون می شوند اما تجزیه آن ها چند سال طول خواهد کشید تا دوباره به محیط زیست خود برگردند. در روش دوم با سوزاندن زباله ها گازهای شیمیایی در هوا پخش می شوند که ترکیبی از ذرات کربن و آلاینده های خطرناکی خواهند بود که باعث آلودگی هوا و محیط زیست خواهند شد.روش سوم از دیگر روش ها بهینه تر خواهد بود، در این روش با استفاده از دستگاه امحای ایرانی زباله های بیمارستانی را به روش کاملا بی خطر نابود خواهند کرد.چون قبلا چنین دستگاهی موجود نبوده است دو روش قبل را بیمارستان ها برای از بین بردن زباله های خود استفاده می کردند ولی با استفاده از این دستگاه کار نابود کردن زباله ها به راحتی و بدون خطر انجام می شود.


روش کار دستگاه امحای ایرانی برای زباله های بیمارستانی


این دستگاه که به آن اتوکلاو زباله هم گفته می شود یعنی از بین بردن خطر در زباله های بیمارستانی به این صورت می باشد که زباله ها را از هر نوع عوامل بیماری زا و خطرناک پاک خواهد کرد که به این عمل اتوکلاو گفته می شود.علاوه بر این تمام مایعات موجود در زباله ها را تبخیر می کند که باعث کم حجم شدن این نوع زباله ها خواهد شد. با انجام این کار زباله ها با کمترین حجم ممکن در محلی تخلیه خواهد شد.

نویسنده: mehremha.ir
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
4.0