درباره خرد کن ایرانی

خردکن ها ابزارهایی هستند که با بریدن و تغییر شکل کاغذ ها مانع استفاده دوباره از اطلاعات درج شده بر روی آنها می شوند. بسته به نوع استفاده، تیغه های چند گانه منظمی که در خردکن ها تعبیه شده است، امکان برش کاغذ در جهت های گوناگون و با فرم های مختلف را فراهم میکند. همانطور که گفته شد براساس نوع کاربردی این محصول، خردکن ها را به چهار نوع خانگی ، اداری، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم بندی می کنیم.

خردکن های خانگی

خردکن های خانگی برای آن دسته از کاربرانی که روزانه نیاز به خرد کردن حداکثر 100 برگ کاغذ معمولی  دارند، مناسب می باشد.به طور معمول اندازه ی  استاندارد دهانه ورود کاغذ این نوع کاغذخردکن ها ،8.75 اینچ (222 میلیمتر) می باشد.

خردکن ها ی اداری

خردکن های اداری برای آن دسته کاربرانی  مناسب می باشد که به طور متوسط روزانه نیاز به خرد کردن 3500 تا 14000 برگ کاغذ بازای حداکثر 10 کاربر را دارند. اندازه استاندارد ورود کاغذ  کاغذخرد کن های اداری به طور معمول 9 تا 11 اینچ (228 تا 280 میلیمتر) بمی باشد.

خرد کن های نیمه صنعتی

خرد کن های نیمه صنعتی کاربری حرفه ای داشته و نیاز به بیش از 36000 کاغذ در روز بازای بیش از 10 کاربر بالغ را پاسخ گو می باشد . اندازه استاندارد برای دهانه ورود کاغذ این ابزارها 9 تا 11 اینچ (228 تا 280 میلیمتر) برای کاربران صنعتی و حرفه ای و بیش از 15 اینچ (400 میلیمتر) برای کاربران خاص در نظر گرفته شده است.

خرد کن های صنعتی

خردکن های صنعتی درواقع آن دسته از ابزار هایی هستند که به منظور امحا اسناد و مدارک با حجم بسیار بالا استفاده می شوند. مهمترین مشخصه این خردکن ها کارکرد تحت بار زیاد و همچنین امکان خردکردن اسناد در حجم کاری بالا است. عمده طرفداران  این خردکن ها ،بانک ها و سازمان هایی هستند که آرشیو اسناد بزرگی دارند که نیاز به از بین رفتن اسناد در زمان کم دارد. خردکن های این رده عموما از قیمت بالایی برخوردار هستند و حجم کارکرد بسیار بالایی دارند